1.  مشاوره و انجام پروپوزال و پایان نامه ، مشاوره در زمینه ارائه سمینار، 
    مشاوره و انجام مقاله های بین المللی و داخلی، 
    مشاوره و انجام مقاله در مجله های علمی پژوهشی معتبر، 
    مشاوره و آموزش شبیه سازی شبکه توسط شبیه ساز آکادمیک 2-NS، 
     مشاوره و آموزش شبیه سازهای ترافیک شهری از قبیل SUMO، ONE، و ...
     کمک به دانشجویان برای پیاده سازی ایده ها و مقالات خود با شبیه سازهای
        NS2, NS3 , OMNET++ , ONE
   
  
         شماره تماس :
             حسین رنجبران:  09101607834  
                     
  
         ساعات تماس: 
                   ۸ الی ۲۰
             
          ایمیل:
             hossein.ranjbaran.it@gmail.com
            
      
  

شرح پروتکل Funneling-MAC

شروع موضوع توسط AdMiN ‏13/3/14 در انجمن MAC

وضعیت موضوع:
You must be a logged-in, registered member of this site to view further posts in this thread.
 1. Administrator
  AdMiN
  هیات مدیره کاربر ویژه
  تاریخ عضویت:
  ‏3/10/13
  ارسال ها:
  2,287
  تشکر شده:
  325
  Funneling-MAC ، یک پروتکل MAC ترکیبی از TDMA و CSMA/CA است. این پروتکل با هدف بررسی تاثیر منحصر به فرد قیفی شکل بودن ( Funneling ) ارائه می شود که در آن رخدادهای تولید شده در ناحیه حسگر به صورت پرش به پرش در الگوی ترافیک چند به یک به سمت یک یا چند سینک حرکت می کنند.اثر funneling منجر به افزایش قابل توجه شدت ترافیک گذرا شده، بنابراین با نزدیک تر شدن رخدادها به سینک باعث بالا بردن ازدحام بسته، تصادم، تلفات، تاخیر و مصرف انرژی می شود.
  نودهای حسگری که به سینک نزدیک ترند، معمولا در تعداد پرش های کمتر، چگال یا قیفی شکل نامیده شده و تعداد بیشتر بسته ها را تضعیف می کنند از اینرو انرژی بسیار بیشتری را نسبت به نودهای دور از سینک مصرف کرده، بدین ترتیب باعث کاهش شدید طول عمر عملیاتی کل شبکه شبکه می شوند. برای افزایش طول عمر شبکه، مطلوب است ترافیک ناحیه شدت، کاهش داده شده و بدین ترتیب اثر funneling کمرنگ شود که این کار چالش بزرگی را در طراحی شبکه ایجاد می کند.

  پروتکل Funneling-MAC ، ترکیبی از TDMA سینک گرا و پروتکل CSMA/CAMAC است که برای عملکرد در ناحیه شدت رخداد است. این پروتکل مبتنی بر CSMA/CA خالص است که نه تنها در ناحیه شدت، بلکه در کل شبکه اجرا می شود. در عین حال این پروتکل از زمانبندی TDMA در ناحیه funneling تنها برای ایجاد فرصت های زمانبندی اضافی به نودهای نزدیک تر به سینک استفاده می کند. این پروتکل بدین دلیل "سینک-گرا" است که زمانبندی TDMA رخدادهای حسگر در ناحیه funneling توسط نود سینک اجرا می شود و نه نودهای حسگر محدود به منابع همچنین از این نظر متمرکز است که TDMA به جای کل ناحیه حسگری، فقط در ناحیه funneling نزدیک به سینک کار می کند. به علاوه، عمق ناحیه شدت نیز توسط نود سینک محاسبه و حفظ می شود.
  با استفاده از TDMA در حالت متمرکز و مدیریت بیشتر بر سینک، مسئله مقیاس پذیری برای بهره گیری از TDMA در شبکه حسگر حل می شود. نتایج تجربی نشان می دهد که funneling MAC به طور موثری اثر funneling را کاهش داده، گذردهی، تلفات و کارایی انرژی را ارتقا بخشیده و از همه مهم تر، عملکرد آن به شدت برتر از سایر پروتکل های ارائه شده ای مانند B-MAC (پروتکل پیش فرض در TinyOS) و پروتکل های MAC ترکیبی جدیدتر مانند Z-MAC است.


  G.-S.Ahn, E.Miluzzo, A.T.Campbell, S.C.Hong, and F.Cuomo,”Funneling-MAC: A localized, sink-oriented mac for boosting fidelity in sensor networks”-2006.

  نکته: این پروتکل ها کارهای جدیدی محسوب نمی شوند و صرفا به درخواست دوستان قرار داده شده اند.

  ما همه انسانیم و از روی دست هم کپی نمی کنیم !!!

   
وضعیت موضوع:
You must be a logged-in, registered member of this site to view further posts in this thread.

این صفحه را به اشتراک بگذارید