1.  مشاوره و انجام پروپوزال و پایان نامه ، مشاوره در زمینه ارائه سمینار، 
    مشاوره و انجام مقاله های بین المللی و داخلی، 
    مشاوره و انجام مقاله در مجله های علمی پژوهشی معتبر، 
    مشاوره و آموزش شبیه سازی شبکه توسط شبیه ساز آکادمیک 2-NS، 
     مشاوره و آموزش شبیه سازهای ترافیک شهری از قبیل SUMO، ONE، و ...
     کمک به دانشجویان برای پیاده سازی ایده ها و مقالات خود با شبیه سازهای
        NS2, NS3 , OMNET++ , ONE
   
  
         شماره تماس :
             حسین رنجبران:  09101607834  
                     
  
         ساعات تماس: 
                   ۸ الی ۲۰
             
          ایمیل:
             hossein.ranjbaran.it@gmail.com
            
      
  

کاربردهای شبکه های حسگر بدنی

شروع موضوع توسط AdMiN ‏30/4/14 در انجمن انجمن WBAN

وضعیت موضوع:
You must be a logged-in, registered member of this site to view further posts in this thread.
 1. Administrator
  AdMiN
  هیات مدیره کاربر ویژه
  تاریخ عضویت:
  ‏3/10/13
  ارسال ها:
  2,287
  تشکر شده:
  325

  به علت اعضای گوناگونی که به هم متصل شده اند شبکه های ناحیه بدنی توانایی کاربردهای گوناگون در حوزه مراقبت بهداشتی و موارد اورژانسی و کار و تحقیق و سبک زندگی و ورزش ها و یا موارد نظامی را دارا می باشند.

  1) کاربردهای پزشکی : شبکه های حسگر بدنی می توانند واسط هایی را برای تشخیص و نظارت از راه دور علائم فیزیولوژیکی انسان و مدیریت داروها در بیمارستان ها فراهم کنند و به عنوان کمکی برای توان بخشی می باشند. در آینده امکان نظارت مداوم بیماران و دادن داروهای لازم به آن ها در زمانی که در خانه یا بیمارستان یا جاهای دیگر هستند فراهم می شود.

  2 ) سبک زندگی و ورزش ها :شبکه های حسگر بدنی توانایی ایجاد خدمات جدید برای شبکه های بدنی بی سیم شامل سیستم سرگرمی پوشیدنی و سیستم های رهیابی برای هدایت ماشین و هم در سرعتقلب و نظارت بر عملکرد ورزشکاران و نظارت بر نوزادان و کارت های پول(cash card) بی سیم( نمایش معاملات اخیر و چک کردن موجودی) را دارند.

  3) کاربردهای نظامی : شامل نظارت بر سلامت و محل و دما و سطوح ترکیب با آب و تشخیص مواد شیمیایی و نظارت بر شرایط سربازان است. شبکه ناحیه بدنی میزان بقا و زنده بودن را در میدان نبرد افزایش می دهد.

  (an overview of applications,standards,and challenges in futuristic wireless body area networks.ragesh g k,dr.baskaran k-2012

  از انواع کاربردهای شبکه های حسگر بدنی می توان از مواردی از قبیل : پرستاری در خانه و آزمایشات پزشکی و بالا بردن مراقبت های پزشکی اورژانسی نام برد.

  1) پرستاری در خانه : این کاربرد بر پرستاری افراد سالمند تاکید دارد. در این دسته از کاربردها دوربین هایی شامل حسگرهای اندازه گیر فشار و جهت یاب و حسگرهایی برای تشخیص فعالیت های ماهیچه کار گذاشته می شود که یک شبکه ی پیچیده را ایجاد می کند. این شبکه افتادن فرد سالمند ، عدم هوشیاری ، علائم حیاتی ، رژیم غذایی و ورزش او را نظارت می کند.

  2) آزمایشات پزشکی : فرض کنید یک آزمایش پزشکی قرار است در زمان معینی انجام شود حسگرها به کاربران امکان می دهد که بدون نیاز به آزمایش های مکرر موارد مورد آزمایش تحت کنترل قرار گیرد.

  3) بالا بردن مراقبت های پزشکی اورژانس : امروزه ابزارهای بی سیم کم توان توانسته اند در زمینه چالش های جدید علم پزشکی موثر باشند.سیستم های نمایشگر با استفاده از تعدادی از این ابزارها مورد بهره برداری قرار می گیرند. این دسته از ابزارها امکان دادن سرویس های سریع به بیماران اورژانسی را فراهم کرده اند.


  E.kyriacou,C.pattichis,”a system for monitoring children with suspected cardiac arrhythmias technical optimization and evaluation”-2010
   
وضعیت موضوع:
You must be a logged-in, registered member of this site to view further posts in this thread.

این صفحه را به اشتراک بگذارید