1.  مشاوره و انجام پروپوزال و پایان نامه ، مشاوره در زمینه ارائه سمینار، 
    مشاوره و انجام مقاله های بین المللی و داخلی، 
    مشاوره و انجام مقاله در مجله های علمی پژوهشی معتبر، 
    مشاوره و آموزش شبیه سازی شبکه توسط شبیه ساز آکادمیک 2-NS، 
     مشاوره و آموزش شبیه سازهای ترافیک شهری از قبیل SUMO، ONE، و ...
     کمک به دانشجویان برای پیاده سازی ایده ها و مقالات خود با شبیه سازهای
        NS2, NS3 , OMNET++ , ONE
   
  
         شماره تماس :
             حسین رنجبران:  09101607834  
                     
  
         ساعات تماس: 
                   ۸ الی ۲۰
             
          ایمیل:
             hossein.ranjbaran.it@gmail.com
            
      
  

شبکه هاي اتوماسيون خانگي بي سيم( WHAN)

شروع موضوع توسط AdMiN ‏22/12/13 در انجمن انجمن WHAN

وضعیت موضوع:
You must be a logged-in, registered member of this site to view further posts in this thread.
 1. Administrator
  AdMiN
  هیات مدیره کاربر ویژه
  تاریخ عضویت:
  ‏3/10/13
  ارسال ها:
  2,287
  تشکر شده:
  325
  شبکه هاي اتوماسيون خانگي بي سيم، در بر گيرنده ي تجهيزات بدون سيمي هستند که سنسورها(حسگرها) و فعال کننده هايي در آنها تعبيه شده است و مي توان از آنها براي پايش و کنترل منازل استفاده کرد که سبب تسهيل در مديريت مؤثر منازل مي شوند. در اين مقاله قصد داريم راه حل هاي موجود و در حال ظهور براي شبکه هاي WHAN را بررسي کنيم. راه حل هايي که در اينجا مورد بررسي قرار مي گيرند شامل پنج مورد است که عبارتند از:

  ZigBeeZ-WaveINSTEONWavenis
  فناوري مبتني بر IP

  مقدمه


  درسال هاي اخير، کاربرد شبکه هاي سنسور و فعال کننده هاي بي سيم، شتاب بيشتري گرفته است و به ميزان زيادي مورد توجه دانشگاهيان و صنايع و سازمان هاي تدوين استاندارد قرار گرفته است. يکي از کاربردهاي مهم و اصلي اين فناوري، اتوماسيون خانگي است. شبکه هاي WHAN) wireless home automation networks)،براي پايش و کنترل منازل استفاده مي شود و سبب تسهيل در مديريت مؤثر منازل مي شوند.
  يک شبکه WHAN متعارف، بطور معمول شامل چندين نوع وسيله است که در آنها سنسورها و فعال کننده هايي تعبيه شده است و ممکن است توان لازم براي آنها توسط باتري تأمين شود و اغلب مجهز به فرستنده/ گيرنده هاي با توان کم RF( فرکانس راديويي) هستند. استفاده از ارتباطات RF، باعث انعطاف پذيري در افزايش يا کاهش تجهيزات و نيز کاهش هزينه هاي نصب شبکه مي گردد، زيرا راه حل هايي که از سيم استفاده مي کنند، اغلب نياز به کانال و داکت و سيني هاي مخصوص کابل هستند که خود هزينه جداگانه اي را تحميل مي کند؛ اما بايد اين را هم مد نظر قرار داد که ويژگي هايي مانند طبيعت ديناميکي محيط انتشار راديويي، محدوديت منابع و تحرک پذيري برخي وسايل، چالش هايي را در طراحي شبکه هاي WHAN پيش مي کشد.
  تعداد زيادي از سازمان ها و شرکت هاي دست اندرکار، راه حل هاي مختلفي را براي شبکه هاي WHAN ارائه داده اند که در معماري و اصول، تفاوت هايي با هم دارند. اين مقاله به بررسي معماري ها و فناوري هاي موجود و در حال ظهور( در زمينه شبکه هاي WHAN) مي پردازد. در ادامه به موارد استفاده مي پردازيم و ويژگي هاي اصلي و مورد نياز براي اين شبکه ها را بيان مي کنيم.سپس به معرفي پنج راه حل ذکر شده مي پردازيم. در ادامه به بحث در مورد اين راه حل ها و راه کارها در ارتباط با الزامات و شرايط فني و معيارهاي غيرفني خواهيم پرداخت و در بخش نهايي نتيجه گيري مي کنيم.
   
وضعیت موضوع:
You must be a logged-in, registered member of this site to view further posts in this thread.

این صفحه را به اشتراک بگذارید