1.  مشاوره و انجام پروپوزال و پایان نامه ، مشاوره در زمینه ارائه سمینار، 
    مشاوره و انجام مقاله های بین المللی و داخلی، 
    مشاوره و انجام مقاله در مجله های علمی پژوهشی معتبر، 
    مشاوره و آموزش شبیه سازی شبکه توسط شبیه ساز آکادمیک 2-NS، 
     مشاوره و آموزش شبیه سازهای ترافیک شهری از قبیل SUMO، ONE، و ...
     کمک به دانشجویان برای پیاده سازی ایده ها و مقالات خود با شبیه سازهای
        NS2, NS3 , OMNET++ , ONE
   
  
         شماره تماس :
             حسین رنجبران:  09101607834  
                     
  
         ساعات تماس: 
                   ۸ الی ۲۰
             
          ایمیل:
             hossein.ranjbaran.it@gmail.com
            
      
  

موارد استفاده و ويژگي هاي اصلي شبکه های WHAN

شروع موضوع توسط AdMiN ‏22/12/13 در انجمن انجمن WHAN

وضعیت موضوع:
You must be a logged-in, registered member of this site to view further posts in this thread.
 1. Administrator
  AdMiN
  هیات مدیره
  تاریخ عضویت:
  ‏3/10/13
  ارسال ها:
  2,241
  تشکر شده:
  327
  همان طور که در شکل زیر نشان داده شده است، شبکه هاي WHAN، موارد استفاده متعددي دارند. اگر بخواهيم تعداد کاربردها را بشماريم، با ليستي بسيار طولاني مواجه خواهيم شد اما چند نمونه را در زير ذکر مي کنيم:
  - کنترل روشنايي: يک چراغ روشنايي را مي توان از هر پريزي کنترل کرد و نياز به سيم پيچي جديد کاهش مي يابد. همچنين لامپها را مي توان با کنترل از راه دور فعال کرد. به علاوه اين لامپ ها مي توانند توسط سنسورهايي که حساس به حضور يا روشنايي هستند، به هنگام کم نور بودن محيط، به صورت خودکار روشن شوند.
  - کنترل از راه دور: فناوري مادون قرمز سال ها است که براي ارتباطات بي سيم بين يک کنترل از راه دور و وسايلي مانند تلويزيون ها، تجهيزات LAN بي سيم و سيستم هاي گرمايشي و تهويه مطبوع( HVAC) مورد استفاده بوده است. البته ارتباط از طريق مادون قرمز احتياج به ديد مستقيم( LOS) دارد و برد آن کوتاه است و فناوري RF، بر اين محدوديت ها غلبه کرده است.
  - مصرف انرژي هوشمند: پرده هاي پنجره، سيستم هاي تهويه، سيستم گرماي مرکزي و غيره را مي توان براساس اطلاعاتي که از چندين نوع سنسور گردآوري مي شود، کنترل کرد که اين سنسورها پارامترهايي مانند ميزان دما و رطوبت و روشنايي و حضور يا عدم حضور را مي پايند و در نتيجه مي توان با اين روش از اتلاف انرژي جلوگيري به عمل آورد. به علاوه، مي توان از ابزارهاي اندازه گيري هوشمند براي شناسايي مقدار اوج مصرف استفاده کرد و به تجهيزات خانگي که مسبب بالا رفتن ميزان مصرف شده اند، علايم اخطار ارسال کرد. همچنين شرکت هاي تأمين کننده انرژي هم مي توانند براي مديريت بار انرژي، از شبکه هاي WHAN استفاده کنند.

  [​IMG]

  - مراقبت از راه دور: افراد مريض، ناتوان و مسن مي توانند از مزاياي مراقبت در منزل و از راه دور بهره مند شوند. همچنين سنسورهاي بي سيم که افراد مريض به بدن خود وصل مي کنند، توانايي ارسال گزارش دوره اي از پارامترهايي مانند دماي بدن و فشار خون و سطح انسولين را دارد که مي تواند براي تشخيص مشکل فرد به کارگرفته شود.چنانچه مريض از مکاني سقوط کرده باشد، سنسورهاي شتاب دهنده مي توانند علايم هشدار دهنده اي را فعال کنند.
  - امنيت و ايمني: سيستم هاي امنيتي پيشرفته مي توانند مبتني بر چندين سنسور مانند تشخيص دود، تشخيص شکستگي شيشه و تشخيص حرکت باشند که وضعيت هاي مخاطره آميز احتمالي را شناسايي مي کنند و واکنش مناسب آن را در دستور کار قرار مي دهند. به عنوان مثال در صورت تشخيص دود ممکن است علايم هشدار دهنده آتش سوزي فعال شوند.
   
وضعیت موضوع:
You must be a logged-in, registered member of this site to view further posts in this thread.

این صفحه را به اشتراک بگذارید