1.  مشاوره و انجام پروپوزال و پایان نامه ، مشاوره در زمینه ارائه سمینار، 
    مشاوره و انجام مقاله های بین المللی و داخلی، 
    مشاوره و انجام مقاله در مجله های علمی پژوهشی معتبر، 
    مشاوره و آموزش شبیه سازی شبکه توسط شبیه ساز آکادمیک 2-NS، 
     مشاوره و آموزش شبیه سازهای ترافیک شهری از قبیل SUMO، ONE، و ...
     کمک به دانشجویان برای پیاده سازی ایده ها و مقالات خود با شبیه سازهای
        NS2, NS3 , OMNET++ , ONE
   
  
         شماره تماس :
             حسین رنجبران:  09101607834  
                     
  
         ساعات تماس: 
                   ۸ الی ۲۰
             
          ایمیل:
             hossein.ranjbaran.it@gmail.com
            
      
  

راه حل هاي موجود براي شبکه هاي WHAN (راه حل Z-Wave)

شروع موضوع توسط AdMiN ‏22/12/13 در انجمن انجمن WHAN

وضعیت موضوع:
You must be a logged-in, registered member of this site to view further posts in this thread.
 1. Administrator
  AdMiN
  هیات مدیره
  تاریخ عضویت:
  ‏3/10/13
  ارسال ها:
  2,241
  تشکر شده:
  327
  راه حل Z-Wave

  Z-Wave يک معماري پروتکل بدون سيم است که توسط Zensys( اکنون شعبه اي از Sigma Design) طراحي شده است و توسط ائتلاف Z-Wave براي اتوماسيون در محيط هاي مسکوني و تجاري کم تراکم ترويج شده است. هدف اصلي Z-Wave ارايه يک انتقال مطمئن از پيام هاي کوتاه از يک واحد کنترل به يک يا چند گره ديگر در شبکه است. Z-Wave داراي معماري پنج لايه اي است که عبارتند از: لايه فيزيکي، لايه MAC، لايه انتقال، لايه مسيريابي و لايه کاربرد( شکل 2b).
  Z-Wave عمدتاً در باند فرکانسي MHZ ISM 900 عمل مي کند( مثلاً MHZ 908 در آمريکا). Z-Wave امکان ارسال داده با سرعت هاي 9.6 و 40 kb/s را با استفاده از مدولاسيون BFSK مي دهد. سري جديد Z-Wave 400 از باند GHZ 2.4 پشتيباني مي کند و نرخ بيت آن تا 200 kb/s است.
  لايه MAC مربوط به Z-Wave مکانيسم احتراز از برخوردي را تعريف مي کند که امکان ارسال فريم را در زمان در دسترس بودن کانال فراهم مي کند. در صورتي که کانال در دسترس نباشد، انتقال به زماني ديگر موکول مي شود و اين زمان به صورت تصادفي است. لايه انتقال ارتباط بين دو گره متوالي را مديريت مي کند و اين لايه يک مکانيسم انتخابي براي انتقال مجدد را براساس تصديق( ACK) فراهم مي کند.
  Z-Wave دو نوع از تجهيزات را تعريف مي کند: کنترل کننده ها ( controllers) و پيروها( slaves). کنترل کننده ها دستورات را صادر و به پيروها ارسال مي کنند و تجهيزات پيرو دستورات را اجرا مي کنند.
  لايه مسيريابي Z-Wave عمل مسيريابي را براساس رويکرد مسيريابي از منبع انجام مي دهد. وقتي يک کنترل کننده بسته اي را ارسال مي کند، در برگيرنده مسيري که بايد طي کند نيز هست. هر بسته مي تواند تا چهار hop ارسال شود که براي حالت مسکوني کافي است و سربار ناشي از بسته مسيريابي از منبع را بسيار محدود مي کند. هر کنترل کننده داراي جدولي است که توپولوژي کل شبکه را در بر دارد. يک کنترل کننده قابل حمل( مثلاً يک کنترل از راه دور) ابتدا سعي مي کند از طريق ارسال مستقيم به مقصد برسد. اگر در اين کار موفق نشود، کنترل کننده موقعيت اش را تخمين مي زند و بهترين مسير را براي رسيدن به مقصد محاسبه مي کند. خود تجهيزات پيرو هم ممکن است مانند يک مسيرياب عمل کنند. در اين صورت تنها مسيرهاي استاتيک را در خود ذخيره مي کنند( بيشتر، مسيرهاي به سمت کنترل کننده ها) و مجاز هستند بدون اينکه درخواستي دريافت کرده باشند، پيام هايي را به ديگر گره ها بفرستند.
  تجهيزات پيرو براي سنسورهاي پايش مناسب هستند که درآنها تأخير ناشي از سرکشي به گره ها قابل قبول است و همچنين براي فعال کننده هايي مناسب هستند که در واکنش به دستورات فعال سازي عمل مي کنند. مسيريابي تجهيزات پيرو براي کاربردهاي ارسال درخواست نشده و فوري استفاده مي شوند مثلاً براي فعال سازي آلارم.


  [​IMG]

  منبع:نشريه بزرگراه رايانه، شماره 132.
   
وضعیت موضوع:
You must be a logged-in, registered member of this site to view further posts in this thread.

این صفحه را به اشتراک بگذارید