1.  مشاوره و انجام پروپوزال و پایان نامه ، مشاوره در زمینه ارائه سمینار، 
    مشاوره و انجام مقاله های بین المللی و داخلی، 
    مشاوره و انجام مقاله در مجله های علمی پژوهشی معتبر، 
    مشاوره و آموزش شبیه سازی شبکه توسط شبیه ساز آکادمیک 2-NS، 
     مشاوره و آموزش شبیه سازهای ترافیک شهری از قبیل SUMO، ONE، و ...
     کمک به دانشجویان برای پیاده سازی ایده ها و مقالات خود با شبیه سازهای
        NS2, NS3 , OMNET++ , ONE
   
  
         شماره تماس :
             حسین رنجبران:  09101607834  
                     
  
         ساعات تماس: 
                   ۸ الی ۲۰
             
          ایمیل:
             hossein.ranjbaran.it@gmail.com
            
      
  

راه حل های موجود برای شبکه های WHAN (راه حل مبتنی بر IP)

شروع موضوع توسط AdMiN ‏22/12/13 در انجمن انجمن WHAN

وضعیت موضوع:
You must be a logged-in, registered member of this site to view further posts in this thread.
 1. Administrator
  AdMiN
  هیات مدیره
  تاریخ عضویت:
  ‏3/10/13
  ارسال ها:
  2,241
  تشکر شده:
  327
  راه حل هاي مبتني بر IP

  علي رغم شک و ترديد اوليه اي که در ميان بسياري از پژوهش گران وجود داشت و شک داشتند که معماري اينترنت براي شبکه هاي حسگر مناسب باشد اما امروز اجراي خوب پشته پروتکل IPV6، مناسب بودن اينترنت را براي اين محيط ها نشان داده است. در واقع IPV6 راه حل هايي آماده براي پيکره بندي خودکار شبکه و حالت statelessness دارد( يک ويژگي مهم پروتکل IPV6 است که به وسايل مختلف متصل به شبکه IPV6 اين امکان را مي دهد که بدون نياز به سرور DHCP به اينترنت وصل شوند) و آدرس هاي خيلي زياد مورد نياز در اين کاربردها را به خوبي برآورده مي کند. به موازات همين، گروه کاري مهندسي اينترنت( IETF) اقدام به استانداردسازي مکانيسم هايي در جهت توسعه اينترنت براي شبکه هاي سنسور و فعال کننده کرده است. همچنين استفاده از IP براي وسايل توسط ائتلاف تازه تأسيس IPSO ترويج مي شود. اگرچه کارهاي گروه کاري IETF در حال جريان و رو به جلو است ولي شبکه هاي سنسور بر مبناي IP در حال ظهور هستند و مي توانند نفوذ اينترنت را به ميزان بسيار زيادي افزايش دهند. در آينده نزديک راه حل هاي کاملاً استاندارد شده مبتني بر IP براي شبکه هاي WHAN در دسترس خواهند بود.
  گروه کاري IETF IPV6 روي شبکه هاي شخصي بي سيم با توان کم يا 6LOWPAN، فرمت فريم و چندين مکانيسم مورد نياز براي انتقال بسته هاي IPV6 را روي شبکه هاي IEEE 802.15.4 تعريف کرده است. از اين شبکه ها به عنوان 6LOWPAN نام برده مي شود. مکانيسم هاي ارائه شده توسط 6LOWPAN عبارتند از:
  - بخش بندي: از آنجا که IPV6 پشتيباني از بسته هاي 1280 بايتي را الزامي مي کند و حداکثر اندازه فريم در IEEE 802.15.4 127 بايت است.
  - فشرده سازي هِدِر: که مي تواند يک هدر معمول 40 بايتي IPV6 را تا 2 بايت فشرده کند.
  - پيکربندي خودکار آدرس IPV6
  - شناسايي همسايه براي پروتکل LOWPAN IPV6.
  چنانچه LOWPAN از توپولوژي mesh تبعيت کند درآن صورت يک پروتکل مسيريابي لازم خواهد بود. دو حالت براي اين منظور در نظر گرفته شده است: يکي را mesh under و ديگري را route over گويند. در حالت اول( شکل 2d و 3a) مسيريابي زير لايه IP با استفاده از آدرس هاي IEEE 802.15.4 انجام مي شود. در اين پيکربندي LOWPAN مانند يک لينک IP ظاهر مي شود. در حالت route over( شکل 2e و 3b) هر جهش راديويي معادل يک جهش IP است. مسيريابي در لايه IP رخ مي دهد.
  تجهيزات مختلفي از 6LOWPAN وجود دارند. يکي از آنها روتر لبه اي است که يک LOWPAN را به يک شبکه ديگر متصل مي کند. يک گره mesh و يک مسيرياب وظايف مسيريابي را در حالت هاي mesh under و route over انجام مي دهد.يک ميزبان( host) وسيله ساده اي است که تنها کارآن،ارسال و يا دريافت بسته هاي IPV6 است.

  [​IMG]
   
وضعیت موضوع:
You must be a logged-in, registered member of this site to view further posts in this thread.

این صفحه را به اشتراک بگذارید