1.  مشاوره و انجام پروپوزال و پایان نامه ، مشاوره در زمینه ارائه سمینار، 
    مشاوره و انجام مقاله های بین المللی و داخلی، 
    مشاوره و انجام مقاله در مجله های علمی پژوهشی معتبر، 
    مشاوره و آموزش شبیه سازی شبکه توسط شبیه ساز آکادمیک 2-NS، 
     مشاوره و آموزش شبیه سازهای ترافیک شهری از قبیل SUMO، ONE، و ...
     کمک به دانشجویان برای پیاده سازی ایده ها و مقالات خود با شبیه سازهای
        NS2, NS3 , OMNET++ , ONE
   
  
         شماره تماس :
             حسین رنجبران:  09101607834  
                     
  
         ساعات تماس: 
                   ۸ الی ۲۰
             
          ایمیل:
             hossein.ranjbaran.it@gmail.com
            
      
  

استراتژی های مسیریابی در شبکه های بی سیم

شروع موضوع توسط AdMiN ‏20/8/14 در انجمن WSN

وضعیت موضوع:
You must be a logged-in, registered member of this site to view further posts in this thread.
 1. Administrator
  AdMiN
  هیات مدیره کاربر ویژه
  تاریخ عضویت:
  ‏3/10/13
  ارسال ها:
  2,287
  تشکر شده:
  325
  مسئله مسیریابی در شبکه های بی سیم حس گر تبدیل به یک چالش پایاپای میان کارائی و قابلیت پاسخگویی شده است. این معامله پایاپای بایستی تعادل برقرار کند بین نیاز به توانایی های پردازش و ارتباطی محدود در مقابل سربار حاصل از تطابق آنها. در یک WSN سربار اندازه گیری می شود از طریق مقدار استفاده پهنای باشد قدرت مصرفی و نیازهای پردازش بر روی گره های متحرک پیدا کردن یک استراتژی میان نیازهای جدالی فوق بصورت مؤثر پایه مسیریابی رقابتی را تشکیل می دهند. بعلاوه ویژگیهای اصلی شبکه های بی سیم این سؤال را مطرح می کند که آیا پروتکل های مسیریابی موجود برای شبکه های ad – hoc طراحی شده اند موارد فوق را در بر می گیرند.
  الگوریتم های مسیریابی در شبکه های ad – hoc دسته بندی می شوند با توجه به روشی که از طریق آن اطلاعات دریافت می شوند و روشی که در آن از این اطلاعات برای محاسبه مسیرها استفاده می شود.
  سه استراتژی متفاوت می توان در نظر گرفت، proactive ، reactive ، hybrid استراتژی روش proactive متکی بر انتشار متناوب اطلاعات مربوط به مسیریابی به صورتیکه اطلاعات مربوط به جداول مسیریابی به صورت سازگار و درست نگهداری شوند. ساختار شبکه می تواند مسطح یا سلسله مراتبی باشد. این استراتژیهای مسیریابی proactive مسطح پتانسیل محاسبه مسیرهای بهینه را دارا می باشند. سربار مورد نیاز برای محاسبه این مسیرها ممکن است مانعی باشد برسر راه الگوریتم در یک محیط به شدت متغیر. مسیریاب سلسله مراتبی برای شبکه های بزرگ و ad – hoc مناسب تر است. استراتژیهای مسیریابی reactive مسیرهایی را به یک مجموعه محدودی از مقصدها ایجاد می کند. این استراتژی ها اطلاعات عمومی را در ارتباط با کل گره های شبکه نگهداری نمی کنند. آنها بایستی همچنین متکی باشند به یک جست و جوی مسیر پر یا برای برقراری ارتباط میان مبداء و مقصد. این معمولاً شامل یک پرس و جوی اکتشاف مسیر به صورت سیل آسا با گرفتن جواب لز طریق مسیر برگشت. استراتژی مسیریابی reactive در روشی که فرآیند پردازش سیل را برای کاهش سربار اطلاعاتی کنترل می کند و روشی که از طریق آن مسیرها محاسبه و در صورت خطا دوباره محاسبه می شوند متفاوت است. استراتژیهای hybrid متکی بر ساختار شبکه های امروزی برای دستیابی به پایایی و قابلیت گسترش در شبکه های بزرگ می باشد. در این استراتژیها شبکه به خوشه های دو به دو مجاور سازماندهی می شوند. ساختار خوشه ای می تواند استفاده شود برای محدود کردن دامنه مسیریابی الگوریتم reaction برای تغییر در محیط شبکه، استراتژی مسیریابی ترکیبی می تواند به صورتی استفاده شود که دو گره مجاور یکی از الگوریتم مسیریابی proactive استفاده کند و یکی هم از الگوریتم مسیریابی reactive . چالش اصلی بر سر کاهش سربار مورد نیاز در نگهداری خوشه ها. خلاصه الگوریتم های مسیریابی در شبکه های ad – hoc تمایل به شرکت در محیط های بسیار پویا ندارند. سربار پروتکل مسیریابی معمولاً با افزایش اندازه شبکه مقدار پویایی بودنش افزایش می یابد.
  یک سربار زیاد معمولاً می تواند کل منابع شبکه را مختل کند. بعلاوه پروتکل مسیریابی قدیمی بر روی شبکه های بزرگ نیازمند هماهنگ سازی بین شبکه ای به صورت اساسی و در برخی موارد الگوریتم سیل آسا برای حفظ پایایی، صحت اطلاعات که برای دستیابی به مسیریابی صحیح و بهینه لازم است می باشد. استفاده از این پروتکل ها سربار پروتکل مسیریابی و زمان همگرایی را افزایش می دهد. در نتیجه اگر آنها خیلی خوب برای کار در محیط منطبق می شوند. اما کارایی این تکینک ها یا نیازهای مسیریابی در شبکه های بی سیم در تضاد است. استراتژیهای جدید مسیریابی مورد نیاز در شبکه های بی سیم قادر به مدیریت کارا برای ایجاد تعادل بین بهینگی و کارایی می باشند.
   
  ghasedak و shabnam1991 از این پست تشکر کرده اند.
وضعیت موضوع:
You must be a logged-in, registered member of this site to view further posts in this thread.

این صفحه را به اشتراک بگذارید