1.  مشاوره و انجام پروپوزال و پایان نامه ، مشاوره در زمینه ارائه سمینار، 
    مشاوره و انجام مقاله های بین المللی و داخلی، 
    مشاوره و انجام مقاله در مجله های علمی پژوهشی معتبر، 
    مشاوره و آموزش شبیه سازی شبکه توسط شبیه ساز آکادمیک 2-NS، 
     مشاوره و آموزش شبیه سازهای ترافیک شهری از قبیل SUMO، ONE، و ...
     کمک به دانشجویان برای پیاده سازی ایده ها و مقالات خود با شبیه سازهای
        NS2, NS3 , OMNET++ , ONE
   
  
         شماره تماس :
             حسین رنجبران:  09101607834  
                     
  
         ساعات تماس: 
                   ۸ الی ۲۰
             
          ایمیل:
             hossein.ranjbaran.it@gmail.com
            
      
  

مسیریابی سیل آسا و انواع آن

شروع موضوع توسط AdMiN ‏31/8/14 در انجمن شبکه

وضعیت موضوع:
You must be a logged-in, registered member of this site to view further posts in this thread.
 1. Administrator
  AdMiN
  هیات مدیره
  تاریخ عضویت:
  ‏3/10/13
  ارسال ها:
  2,234
  تشکر شده:
  327
  تکنیک سیل آسا یک گزینه رایج و مورد استفاده برای اکتشاف مسیر و انتشار اطلاعات در شبکه های سیمی و بی سیم ad – hoc می باشد. استراتژی مسیریابی ساده است در ضمن متکی به هزینه و پیچیدگی الگوریتم های اکتشاف مسیر نیست. این تکنیک از روش reactive استفاده می کند که به موجب آن هر گره همزمان با دریافت یک بسته داده یا کنترلی، آن بسته را به همه همسایه هایش ارسال می دارد.
  بعد از انتقال یک بسته همه مسیرهای ممکن را طی می کند برخلاف شبکه ای که از نظر ارتباطی قطع است. بسته سرانجام به مقصدش می رسد. بعلاوه همچنانکه توپولوژی شبکه تغییری کند بسته اطلاعاتی مسیر های جدید را کشف می کند. شکل 2.5 مفهوم تکنیک سیل آسا را در شبکه های اطلاعاتی ـ ارتباطاتی نشان می دهد. آنچنانکه شکل نشان می دهد تکنیک سیل آسا در ساده ترین حالت ممکن است منجر به تکرار و تکثیر نا محدود بسته ها در شبکه بشوند برای جلوگیری از گردش نامحدود یک بسته در شبکه یک فیلد به نام شمارنده گام معمولاً در سرآیند بسته قرار داده می شود. این فیلد با اندازه قطر شبکه پر می شود. در حالیکه بسته در طول شبکه در حرکت است این فیلد در عبور از هر گره یک واحد کاهش می یابد.هنگامیکه به صفر برسد بسته دور انداخته می شود. ممکن است کار دیگر نیز برای اصلاح مشکل فوق الذکر انجام شود. آن هم توسط فیلدی به نام طول عمر که زمان طول عمر مجاز برای یک بسته را در داخل یک شبکه نگاه می دارد. با انقضاء زمان مورد نظر بسته به جلوتر هدایت نمی شود. این استراتژی حداقل نیازمند یک تاریخچه در ارتباط با بار ترافیک جاری می باشد. با وجود سادگی قاعده فوق نسبت به هزینه کم قابلیت نگهداری تکنیک سیل آسا حاوی چندین عیب هنگام استفاده در شبکه های بی سیم می باشد.

  upload_2014-8-31_22-0-33.png
  شکل1- Floodingدر شبکه های ارتباطی داده
  اولین مانع بر سر راه این تکنیک ایجاد ترافیک بالایی است می کند. آنچنانکه در شکل 2 نشان می دهد. این اثر نامطلوب بر اثر تکرار و تکثیر بسته های داده و کنترلی که به صورت تکراری به یک گره ارسال می شود ایجاد می شود.

  upload_2014-8-31_22-1-51.png
  شکل 2- مسئله Implosion ترافیک در پروتکل های سیل آسا
  دومین مانع بر سر راهش مسئله همپوشانی است که در شکل 3 نشان داده شده است. مسئله همپوشانی هنگامی رخ می دهد که دو گره ناحیه یکسانی را هنگام ارسال بسته ها آن هم حاوی اطلاعات یکسان به یک گره پوشش می دهند.

  upload_2014-8-31_22-3-8.png
  شکل 3- مسئله روی هم افتادگی ترافیک در پروتکل سیل آسا
  سومین مانع lesource blindess می باشد. ساده ترین تکنیک که سیل آسا باشد محدودیت های مربوط به انرژی را اصلاً رعایت نمی کند در نتیجه انرژی موجود ممکن است سریعاً تخلیه شده و طول عمر شبکه به طور ملاحظه ای کاهش یابد.
  برای برطرف کردن این نواقص در الگوریتم سیل آسا، یک روش مشتق شده از آن به نام gossiping معرض شد. همانند الگوریتم سیل آسا، gossiping از یک قانون ساده انتقال استفاده می کند. و همچنین نیازی به الگوریتم پیچیده اکتشاف ندارد. برخلاف الگوریتم سیل آسا، که یک بسته داده به همه همسایه ها پخش عمومی می شود در gossiping یک بسته تنها به یک گره که تصادفاً انتخاب می شوند ارسال می شود.
  هنگامیکه بسته دریافت شد، همسایه به طور تصادفی یکی از همسایه های خودش را انتخاب می کند و بسته را به همسایه انتخاب شده ارسال می کند. این فرآیند ادامه می یابد تا زمانیکه بسته به مقصد برسد یا منقضی شود. در این روش تعداد بسته هایی که هرگره می فرستد، محدود است. بسته ممکن است با تأخیر زیاد به مقصد برسد که به دلیل ماهیت تصادفی روش فوق می باشد.
   
وضعیت موضوع:
You must be a logged-in, registered member of this site to view further posts in this thread.

این صفحه را به اشتراک بگذارید