1.  مشاوره و انجام پروپوزال و پایان نامه ، مشاوره در زمینه ارائه سمینار، 
    مشاوره و انجام مقاله های بین المللی و داخلی، 
    مشاوره و انجام مقاله در مجله های علمی پژوهشی معتبر، 
    مشاوره و آموزش شبیه سازی شبکه توسط شبیه ساز آکادمیک 2-NS، 
     مشاوره و آموزش شبیه سازهای ترافیک شهری از قبیل SUMO، ONE، و ...
     کمک به دانشجویان برای پیاده سازی ایده ها و مقالات خود با شبیه سازهای
        NS2, NS3 , OMNET++ , ONE
   
  
         شماره تماس :
             حسین رنجبران:  09101607834  
                     
  
         ساعات تماس: 
                   ۸ الی ۲۰
             
          ایمیل:
             hossein.ranjbaran.it@gmail.com
            
      
  

حملات sinkhole

شروع موضوع توسط AdMiN ‏8/9/14 در انجمن امنیت و الگوریتم های امنیتی

وضعیت موضوع:
You must be a logged-in, registered member of this site to view further posts in this thread.
 1. Administrator
  AdMiN
  هیات مدیره کاربر ویژه
  تاریخ عضویت:
  ‏3/10/13
  ارسال ها:
  2,287
  تشکر شده:
  325
  در یک حمله sinkhole، هدف نفوذگر ها تقریبا جذب همه ترافیک توسط یک گره است که از یک ناحیه سر چشمه می گیرند. بخاطر اینکه گره ها در نزدیگی یا روی مسیری قرار دارند که بسته ها از آن عبور می کنند، فرصت های زیادی وجود دارد که داده های برنامه ها در مرض دسترسی باشند. حملات sinkhole می توانند وسیله ای برای حملات دیگر (مانند ارسال انتخابی) با شند. حملات sinkhole معمولا بوسیله یک گره که با توجه به الگوریتم مسیریابی نسبت به گره های دیگر جذاب تر است صورت می گیرد. برای نمونه، یک نفوذگر می تواند استراق سمع کند یا یک آگهی را برای یک مسیر با کیفیت تا ایستگاه پایه تکرار کند. بعضی از پروتکل ها ممکن است کیفیت یک مسیر را با اطلاعات انتها به انتها که شامل قابلیت اعتماد یا اطلاعات تاخیر است بررسی کنند. در این مورد، یک نفوذگر دسته laptop با یک فرستنده قوی می تواند یک مسیر با کیفیت بالا را ایجاد کند بوسیله ارسال با توان زیاد تا با یک گام به ایستگاه پایه برسد، یا با استفاده از یک حمله wormhole که در بخش زیر بحث می شود.
  آن محتمل است که هر گره همسایه نفوذگر برای ارسال بسته هایش به یک ایستگاه پایه از طریق گره نفوذگر عمل کند. به طور موثر و کارا، نفوذگر یک منطقه نفوذ بزرگ ایحاد می کند، که همه ترافیکی را که به سوی ایستگاه پایه از تمام گره های که چندین گام تا گره غیر مجاز در جریان هستند را جذب می کند.
  یک انگیزه برای انجام یک حمله sinkhole می تواند یک حمله ارسال انتخابی باشد. چون همه ترافیک مورد نظر از طریق یک گره جریان می یابد، یک نفوذگر می تواند بطور انتخابی بسته های را که از تمامی گره ها در یک منطقه خاص سر چشمه می گیرند را حذف یا دستکاری کنند.
  دلیلی که شبکه های بی سیم حسگر مستعد حملات sinkhole هستند به علت الگو های ارتباطی خاص آنها است. از آنجائیکه همه بسته ها مقصد نهایی مشابهی دارند (در شبکه های فقط با یک ایستگاه پایه)، یک گره غیر مجاز فقط نیاز دارد تنها یک مسیر با کیفیت بالا را تا ایستگاه پایه فراهم کند تا بتواند به همه گره ها نفوذ کند.
   
وضعیت موضوع:
You must be a logged-in, registered member of this site to view further posts in this thread.

این صفحه را به اشتراک بگذارید